УІМК презентує аналітичну записку з оглядом медіапроєктів, спрямованих на протидію російській дезінформації
Джерело: Journalism Teachers’ Academy
Український інститут медіа та комунікації за підтримки Американської асоціації юристів Ініціативи з верховенства права (ABA ROLI) підготував аналітичну записку «Огляд медіапроєктів з протидії дезінформації в Україні в умовах повномасштабної війни».
Аналітична записка охоплює період з 24 лютого 2022-го по червень 2024 року, а висновки та рекомендації, відображені в ній, озвучені на основі:
- інформації, зібраній шляхом кабінетного дослідження у червні 2024 року (експерти УІМК здійснили огляд 63 загальнонаціональних та 57 регіональних медіа);
- дискусій в межах міжсекторального круглого столу «Роль медіа в протидії дезінформації в умовах війни: між безпекою та свободою. Як посилити ефективність», який 3 липня провели УІМК спільно з Національною Радою з питань телебачення та радіомовлення за підтримки ABA ROLI в Україні. Переглянути тези з дискусій можна ось тут і тут.
«Якщо до російського повномасштабного вторгнення з темами медіаграмотності та протидії дезінформації здебільшого працювали окремі незалежні медіа за підтримки міжнародних донорів, то після 24 лютого 2022-го ці питання — ключові для національної безпеки України — стали видимими для всіх українських ЗМІ. Результати огляду свідчать, що кожна з аналізованих редакцій створює в середньому один-два проєкти, спрямованих на протидію дезінформації, на додаток до відповідного контенту в новинах. Це важливо, оскільки було багато розмов, що наші медіа недопрацьовують в питанні протидії російській дезінформації», — говорить виконавча директорка УІМК Діана Дуцик.
У звіті було проаналізовано тематику та формати медіапроєктів з протидії дезінформації, їхню аудиторію та фінансування. Окрема увага приділяється питанням, які заважають медіа зокрема та Україні загалом ефективніше протидіяти дезінформації. Одна із проблем — у браку досліджень, які б вимірювали реальний вплив численних медіапроєктів на аудиторію та зміну її поведінки.
Завантажити аналітичну записку українською мовою можна тут
Аналітичну записку підготовлено за фінансової підтримки Американської асоціації юристів Ініціативи з верховенства права (ABA ROLI) в межах програми «Сприяння Інтернет свободі в Україні».