Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the image-optimization domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home2/centerdi/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121
УІМК презентує аналітичну записку з оглядом медіапроєктів, спрямованих на протидію російській дезінформації – Центр аналізу та розвитку громадських комунікацій "ДІАЛОГ"
УІМК презентує аналітичну записку з оглядом медіапроєктів, спрямованих на протидію російській дезінформації

УІМК презентує аналітичну записку з оглядом медіапроєктів, спрямованих на протидію російській дезінформації

Джерело: Journalism Teachers’ Academy

Український інститут медіа та комунікації за підтримки Американської асоціації юристів Ініціативи з верховенства права (ABA ROLI) підготував аналітичну записку «Огляд медіапроєктів з протидії дезінформації в Україні в умовах повномасштабної війни».

Аналітична записка охоплює період з 24 лютого 2022-го по червень 2024 року, а висновки та рекомендації, відображені в ній, озвучені на основі:

  • інформації, зібраній шляхом кабінетного дослідження у червні 2024 року (експерти УІМК здійснили огляд 63 загальнонаціональних та 57 регіональних медіа);
  • дискусій в межах міжсекторального круглого столу «Роль медіа в протидії дезінформації в умовах війни: між безпекою та свободою. Як посилити ефективність», який 3 липня провели УІМК спільно з Національною Радою з питань телебачення та радіомовлення за підтримки ABA ROLI в Україні. Переглянути тези з дискусій можна ось тут і тут

«Якщо до російського повномасштабного вторгнення з темами медіаграмотності та протидії дезінформації здебільшого працювали окремі незалежні медіа за підтримки міжнародних донорів, то після 24 лютого 2022-го ці питання — ключові для національної безпеки України — стали видимими для всіх українських ЗМІ. Результати огляду свідчать, що кожна з аналізованих редакцій створює в середньому один-два проєкти, спрямованих на протидію дезінформації, на додаток до відповідного контенту в новинах. Це важливо, оскільки було багато розмов, що наші медіа недопрацьовують в питанні протидії російській дезінформації», — говорить виконавча директорка УІМК Діана Дуцик.

У звіті було проаналізовано тематику та формати медіапроєктів з протидії дезінформації, їхню аудиторію та фінансування. Окрема увага приділяється питанням, які заважають медіа зокрема та Україні загалом ефективніше протидіяти дезінформації. Одна із проблем — у браку досліджень, які б вимірювали реальний вплив численних медіапроєктів на аудиторію та зміну її поведінки. 

Завантажити аналітичну записку українською мовою можна тут

Аналітичну записку підготовлено за фінансової підтримки Американської асоціації юристів Ініціативи з верховенства права (ABA ROLI) в межах програми «Сприяння Інтернет свободі в Україні».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *