Недоліки Big Data у сучасному політикумі

Фото: alvaro_cabrera / Freepik
Сучасне суспільство не уявляє своє життя без включення у мережу та проведення, вирішення своїх питань у віртуальному світі. Залученість до соціальних мереж та інші складові продукують нові масиви даних. Наразі усі ці дані піддаються обробці та аналізу і це дає змогу для сучасного політикуму використовувати наявний ресурс. Відкриті можливості для потужних локомотивів, які не виступають у ролі державних інституцій, і вони сьогодні не мають регуляції та впливу зі сторони будь-якої держави проти якої можуть бути направленні їх зусилля. Дані інструменти у руках приватних кампаній здатні створювати зміни у поведінці людей досить потужних масштабів. Основна загроза полягає у можливості аналізу даних про громадян, опрацювання їх і створення їх портрету, за допомогою якого маніпуляція та вплив відбувається з великою точністю. 

Психоаналіз дозволяє зрозуміти поведінку особи лише за допомогою його цифрових слідів у мережі, для цього не потрібно проводити опитування, або створювати вибірку на регіони. Використання машинного обрахування даних та штучного інтелекту дозволяє розуміти, для прикладу які сторінки у Facebook були вподобані особою і окремі публікації під якими був поставлений "like", або що зображено на опублікованій фотографії, і як це може охарактеризувати дану особу. Усі ці масиви даних здебільшого є у відкритому форматі, але наразі використовують також додатково інструменти, такі як тести особистостей, за допомогою яких отримують доступи до особистих сторінок і мають можливість аналізувати більш точно. 

Big Data дозволяє використовувати свої технології на виборах, референдумах, брендингу та створенні іміджу. Звісно ці інструменти є досить затратними, але у свою чергу новизна та результативність чітко демонструє ефективність їх використання. 

Brexit, вибори президентів у США 2016 року та Франції 2017 року демонструють можливості, які тільки починають набирати обертів у цифровій індустрії. Населення до кінця поки не розуміє коли і які дані вони віддають у користування. Варто починати говорити про те що наразі у без кордонному просторі збирається інформація, яка встановить нові правила для політичних гравців.

Автор: Назар Дяків, студент кафедри політології та державного управління Донецького національного університету імені Василя Стуса