Представники Центру "ДІАЛОГ" взяли участь у розробці доповіді Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (текст)

Фото: http://eu-ua-csp.org.ua
15 листопада 2017 року представники громадянського суспільства України та ЄС зустрілися в Києві в рамках 5-го засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС) для розгляду прогресу виконання Угоди про асоціацію, а також детального аналізу стану імплементації євроінтеграційних реформ у сфері науки і технологій та державної політики України стосовно внутрішньо переміщених осіб.

У засіданні взяли участь члени Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, а також представники Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) й постійні спостерігачі з європейських мережевих організацій, які разом складають європейську сторону ПГС. Для участі в засіданні також були запрошені представники Делегації ЄС в Україні, а також органів влади нашої держави - Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Міністерства соціальної політики та Міністерства освіти і науки України. До обговорення також долучилися представники авторських колективів тематичних доповідей та експерти.

За усталеною практикою в рамках засідання були представлені тематичні доповіді Платформи від УС ПГС та ЄЕСК, які пропонують поглиблений аналіз ситуації у той чи іншій сфері в контексті виконання Угоди про асоціацію та містять конкретні рекомендації виконавчим структурам України та ЄС. На 5-му засіданнями такими темами стали:
  • імплементація євроінтеграційних реформ у сфері науки і технологій (співдоповідачі від УС ПГС – І.Кульчицький та Ю.Безвершенко, від ЄЕСК – І.Варенкіт);
  • державна політика України стосовно внутрішньо переміщених осіб (співдоповідачі С.Закревська від УС ПГС та А.Адамчик від ЄЕСК).
При аналізі державної політики України стосовно внутрішньо переміщених осіб члени Платформи акцентували увагу на неприпустимості дискримінації ВПО, як соціальної групи, та важливості забезпечення рівного ставлення до ВПО щодо доступу до житла, зайнятості, соціального та пенсійного забезпечення, доступу до правосуддя. Стурбованість також викликає порушення виборчих прав ВПО, як громадян України, та існуючі обмеження руху цивільних осіб між підконтрольними Уряду України та тимчасово окупованими територіями.

Текст доповіді "ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ ЩОДО ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ У КОНТЕКСТІ ВИКОНАННЯ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ":