Перейти до основного вмісту

.org: як громадські ініціативи протидіють російській пропаганді

https://www.stopfake.org
Сучасна історія України вражає своєї трагічністю. Але у ці часи національний інтелектуальний скарб поповнюються унікальними здобутками. У центр нашої уваги потрапляють громадські ініціативи, які є взірцем самоорганізації та прикладом самовідданої боротьби проти російської агресії. 

Сьогодні мова піде про один із перших вітчизняних проектів протидії російській інформаційній агресії.

Сайт для перевірки фактів Stopfake.org був запущений 2 березня 2014 року. Ініціаторами його створення стали викладачі, випускники та студенти Могилянської школи журналістики та програми для журналістів і редакторів Digital Future of Journalism.

На початку війни (весна 2014 року) до проекту приєдналися журналісти, редактори, програмісти, перекладачі всі ті, кому була небайдужа доля України і її народу під час окупації Криму і війни на Донбасі.

На самому початку основною метою спільноти була перевірка і спростування перекрученої інформації і пропаганди про те, що відбувається в Україні, яка поширюється в ЗМІ. Надалі Проект перетворився в інформаційний хаб, де аналізується таке явище як кремлівська пропаганда в усіх аспектах і проявах.

Крім впливу пропаганди на Україну, ми також намагаємося досліджувати її методи впливу і на інші країни і регіони - від Сирії і Туреччині до країн Європейського Союзу та колишнього Радянського Союзу.

Команда проекту складається з медіапрофессіоналів, які перевіряють, редагують, перекладають і поширюють інформацію на десяти мовах: російською, англійською, іспанською, румунською, болгарською, французькою, італійською та голландською мовами.

З результатами роботи громадських активістів можна ознайомитись на сайті проекту, подивитися в інтернеті, на місцевих телеканалах в Україні, каналі Ukraine Today, слухати подкасти та радіопрограми, а також спілкуватися з фахівцями у соціальних мережах.

Проект StopFake.org ніяк не пов'язаний і не підтримується фінансово урядовими структурами України. Це журналістська організація, головною мета якої є верифікація інформації, посилення медіаграмотності аудиторії і боротьба за чітке розмежування між журналістикою фактів і пропагандою.

Це досягається не тільки через спростування окремих фейків, але також через створення архіву пропаганди, аналізу цієї інформації, проведення тренінгів по верифікації інформації для різних зацікавлених груп, участь в конференціях і семінарах.

Stopfake.org це один із найпотужніших громадських аналітичних проектів, який першим на системному рівні почав протидіяти російській пропаганді в Україні. 

За матеріалами Stopfake.org


Популярні дописи з цього блогу

Резолюція круглого столу громадськості з проблем розробки та прийняття проекту обласної програми з розвитку громадянського суспільства Донеччини

РЕЗОЛЮЦІЯ круглого столу "Нова Програма сприяння розвитку громадянського суспільства в Донецькій області: виклики і загрози" 03 червня 2013 року м. Донецьк Громадські організації Донецької області, що звернулись до керівництва області з приводу відсутності публічного громадського обговорення проекту Обласної цільової програми зі сприяння розвитку громадянського суспільства у Донецькій області на 2013 – 2015 роки, і отримали відмову під приводом того, що громадське обговорення відбулось шляхом розміщення проекту програми на сайті ДонОДА, провели відкрите обговорення ситуації, що склалась навколо розробки і затвердження зазначеної програми. На обговорення були запрошені представники обласної влади, проте взяти участь в роботі останні відмовились. За результатами обговорення, учасники круглого столу констатують: проект обласної програми створює негативне враження про громадські організації, за змістом не містить європейські принципи та механізми сприяння

Зачем Донецку бренд?

Фото: lifedon.com.ua Уважаемые читали нашего блога, вашему вниманию предлагается  интервью Нагорняк Татьяны Леонтьевны,  кандидата политических наук, доцента кафедры политологии Донецкого национального университета, одного из ведущих специалистов в Украине по брендингу территорий газете "Жизнь" . История знает немало примеров, когда за счет удачного позиционирования города его восприятие менялось кардинально. В последнее время над возможностью брендинга территории активно работают и в Донецкой области.  Об успешных примерах брендинга украинских городов и перспективах его применения в Донецкой области корреспондент «Жизни» поговорил с кандидатом политических наук, доцентом кафедры политологии Донецкого национального университета Татьяной Нагорняк, которая профессионально занимается изучением данного вопроса. Что следует понимать под брендингом территории? Говоря о бренде территории (страны, района, области, города, некого знакового места и т.д.), я имею в виду ту

Боротьба з дезінформацією, фейками та інформаційна безпека у світовому контексті. Нормативно-правова база країн світу

У контексті прискореної глобалізації перед державами постають нові виклики. Одним із таких викликів є підвищення загрози іноземних інформаційних впливів на безпеку країни та її суверенітет. Прикладом є хвиля втручань Російської Федерації у проведення виборів в Європі та США, яка спричинила появу окремого законодавства щодо днзінформації.. Хоча дії європейських країн і США щодо захисту від російської пропаганди та дезінформації були системними та ефективними, постає питання законодавчо прописаних механізмів боротьби з даним явищем а також механізм їх попередження.  Станом на сьогодні, найрозвиненіша нормативно-правова база боротьби і попередження дезінформації наявна в Сполучених Штатах Америки. З чотирьох документів два стосуються окремо російської агресії, пропаганди та дезінформації.  Європейський Союз лише починає системно напрацьовувати законодавство щодо попередження і боротьби з дезінформацією. Найвагомішим є План дій проти дезінформації від 5 грудня 2018 року, що має