Газета "День": ЗМІ Донеччини не дотримуються балансу думок — такий висновок місцевих медіа-експертів.

Коментарі Бондаренка Сергія газеті "День" щодо висвітлення протестних акцій в Донецьку

Голова правління громадської організації «Центр аналізу та розвитку громадських комунікацій «ДІАЛОГ» Сергій БОНДАРЕНКО зауважує: «Місяць тому ми проводили моніторинг донецьких ЗМІ щодо ситуації з євромайданами, наступне дослідження плануємо в лютому. Загальна тенденція: якщо раніше можна було отримати альтернативну інформацію про події в державі та регіоні, то із загостренням політичної ситуації доступ до таких джерел опускається майже до нуля. Єдиним більш-менш відкритим каналом поширення інформації поки що залишається Інтернет, у той час, як у традиційних ЗМІ існує проблема однобічного висвітлення подій: про Майдан пишуть у негативному контексті або не пишуть взагалі. Утім, така ситуація є цілком прогнозованою, з огляду на кон’юнктуру регіонального медіа-простору».

Громадська організація «Донецький інститут інформації» більш регулярно проводить моніторинг донецької преси, її керівник головний редактор інтернет-газети «Новини Донбасу» Олексій МАЦУКА поділився останніми результатами аналізу регіональних ЗМІ: «Газети «Донецькі Новини» та «Вечірній Донецьк», які належать холдингу Ріната Ахметова «Сьогодні Мультімедіа», представляють думку однієї сторони, до того ж, у радикальній формі. Є статті без підпису, нібито це думка всієї редакції. Заголовки видання «Донецькі Новини»: «Протестний тупик», «Метаморфози Майдану: гра у єдність», «Виклик українському суспільству». У газеті «Вечірній Донецьк» розміщено матеріал «Революція або погроми?», поруч — публікація із заголовком «Чергове підвищення зарплат та пенсій». Газета «Вісті Донбасу», яка видається облрадою, розмістила статтю з текстом: «Зараз на наших очах Європа легалізує інцест і дитячу евтаназію». Причому це подається не як чиясь думка або авторське бачення, а як факт, що є явною маніпуляцією. Єдиний коментатор із близького до опозиції поля — Анатолій Гриценко, чиї слова з’явилися на шпальтах «Донецьких Новин» після демаршу з фракції «Батьківщина». Збігнєва Бжезинського в «Донецьких Новинах» називають виключно «автором Біблії холодної війни», не вказано жодних його офіційних звань і посад.

Цікаво, що перед самітом у Вільнюсі газети Донеччини містили зовсім інший контент: рекламували Євросоюз, писали, як там добре, які там чудові закони, дієва влада тощо. Мені здається, що донецька преса не виконує функції інформування громадян, вона є інструментом пропаганди».
 Повний варіант статті можна переглянути тут